Forum FLY SPORT Strona Główna
FAQFAQSzukajSzukajGalerieGalerie UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościP.W. ZalogujZaloguj
MME - Irlandia 2009 .

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FLY SPORT Strona Główna -> Zawody, zawody...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Autor Wiadomość
Tadeusz Talaga
stary wyga



Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 1232
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zembrzyce

PostWysłany: Wto 20:59, 21 Lip 2009    Temat postu: MME - Irlandia 2009 .

Poznaliśmy już składy dwóch ekip , pięcioosobowych drużyn , reprezentujących nasz kraj na tych zawodach .
Przypomnę tylko :

Pierwsza drużyna :
1. Walczyk Marek
2. Konieczny Piotr
3. Gołofit Grzegorz
4. Trzaskoś Artur
5 Guzdek Stanisław

Druga drużyna :

1. Armatys Piotr
2. Szczygieł Artur
3. Marchewka Piotr
4. Buśkiewicz Zbigniew
5. Wieczorek Tomuś

Z dwunastoosobowej kadry brak tu tylko dwóch nazwisk , dwóch Jaśków .
Kolegi Janika Jana z WKS Krosno i kol. Znańca Jana z WKS Dunajec .

Dobrze znać szczegóły jak pisał Paweł w innym temacie , dlatego
ośmielam się spytać trenera Andrzeja - czy są przewidywani zawodnicy rezerwowi dla każdej z drużyn ?

I czy koszt wyjazdu drugiej drużyny jest w pełni pokrywany przez ZG , czy też jak w minionych latach , jej członkowie muszą wnieść wkład własny ?

PS .
Ma ktoś może adres strony MME ?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tadeusz Talaga dnia Wto 21:24, 21 Lip 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Autor Wiadomość
Andy
stary wyga



Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 249
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Limanowa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:13, 21 Lip 2009    Temat postu:

A skąd Ty Tadeusz dwóch Marchewków wziąłeś Very Happy
Popraw szybko i wstaw tam Tomusia !!!!
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Andy dnia Wto 21:16, 21 Lip 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Autor Wiadomość
Tadeusz Talaga
stary wyga



Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 1232
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zembrzyce

PostWysłany: Wto 21:38, 21 Lip 2009    Temat postu:

Szukając adresu strony ME znalazłem artykuł kolegi Jerzego Kowalskiego z roku 2003 , może pogłębi on naszą wiedzę na temat organizacji ME .

FIPS-Mouche Conservation Symposia...
Autor: Jerzy Kowalski | Dodany: 2003-05-20

wyślij znajomemu wydrukuj stronę





FIPS-Mouche – Federation Internationale de Peche Sportive – Mouche – Międzynarodowa Federacja Sportowego Wędkarstwa Muchowego, jest organizacją zrzeszającą 28 krajów i promującą wędkarstwo muchowe oraz sankcjonującą mistrzostwa świata i mistrzostwa regionalne w tym zakresie. FIPS-Mouche jest jedną z czterech federacji, tworzących Międzynarodową Konfederację Wędkarstwa Sportowego (CIPS – Confederation Internationale de Peche Sportive = FIPS-Mer – morska, FIPS-Ed – słodkowodna, FIPS-Mouche i FCS – casting). Polska jest reprezentowana w CIPS przez PZW (we wszystkich czterech Federacjach Międzynarodowych). CIPS została w zeszłym roku, po wielu latach starań, członkiem AGFIS/GAISF – General Association of International Sport Federations – organizacji sankcjonującej mistrzostwa w sportach olimpijskich i paraolimpijskich. Wcześniej członkiem AGFIS została federacja rzutowa (ICF), nie wchodząca w skład CIPS.

FIPS-Mouche powstała w 1989 r. na Kongresie CIPS w San Marino – wcześniej wędkarstwem muchowym w CIPS zajmowała się sekcja muchowa FIPS-Ed (FIPS Eau douce – słodkowodna), która m.in. nadzorowała Mistrzostwa Świata w 1985 r. rozgrywane na Sanie w Lesku. FIPS-Mouche odłączyła się od federacji słodkowodnej jako jedyna (a może pierwsza) federacja definiowana metodą, a nie środowiskiem połowu.

Ludzie zaangażowani w tworzenie FIPS-Mouche od jej powstania, choć początkowo krępowani gorsetem administracji odziedziczonej po FIPS-Ed, wprowadzali zmiany ukierunkowane na świadome korzystanie z zasobów naturalnych i na ochronę łowionych ryb. Dość powiedzieć, że w 1989 r. podczas Mistrzostw Świata w Finlandii została wprowadzona zasada C&R i punktacja według długości, a nie masy złowionych ryb. Wtedy też wprowadzono haczyki bezzadziorowe. Zasada, że rybę zaciętą w czasie zawodów można wyholować i uwolnić, zaliczając ją do wyniku po starannym uwolnieniu, zastąpiła spławikową „wędki w górę”, kiedy na sygnał końca zawodów, małe ryby były windowane w powietrze, a większe zrywane.

Polacy byli wśród założycieli i sprawców rozwoju wędkarstwa muchowego w CIPS. Pierwsze muchowe Mistrzostwa Świata miały się odbyć w Polsce – był to jednak rok 1981, niezbyt sprzyjający takim imprezom. Do Polski zawitały za to piąte mistrzostwa (1985), których „duchem sprawczym” był Józek Jeleński, później wiceprezydent FIPS-Mouche, zastąpiony na tej funkcji przeze mnie po wyborach w 1991 r.

FIPS-Mouche, której prezydentem w 1991 r. został Jack Simpson z Kanady, stwarzała od początku możliwie stabilną równowagę między muszkarstwem „zawodniczym” a wędkarstwem „ochroniarskim”. Już w 1993 r. podczas Mistrzostw Świata w Kanadzie zostało zorganizowane pierwsze Sympozjum będące miejscem prezentacji oraz wymiany wiadomości i poglądów na temat ochrony środowiska pstrągów i zachowywania zdrowych, naturalnych populacji ryb szlachetnych. Myślą przewodnią przewijającą się przez wszystkie późniejsze sympozja było: „Woda, która jest dobra dla pstrągów jest również dobra dla ludzi”. Zachowanie właściwego otoczenia zlewni rzek i jezior, utrzymywanie nie zaburzonego składu chemicznego i odczynu wody, wspieranie bioróżnorodności środowiska wodnego i zasada zrównoważonej eksploatacji zasobów mają dla wędkarzy i organizacji zrzeszonych w FIPS-Mouche kapitalne znaczenie, stąd zgromadzenia reprezentantów wielu krajów z większości kontynentów oraz szeroko pojętej publiczności podczas zawodów mistrzowskich stwarzają doskonała okazję dla rozpowszechniania tego przesłania.

W ostatnich kilku latach obserwujemy również wzrost zainteresowania przeprowadzaniem Sympozjów podczas Mistrzostw Europy. Dziesięć lat Sympozjów Ochroniarskich (Conservation Symposia) przyniosło unikalny materiał naukowy i praktyczny, zawsze selekcjonowany pod kątem zilustrowania problemów i rozwiązań lokalnych, które mają zastosowanie globalne, międzynarodowe. Załączona prezentacja została przedstawiona delegatom 110 organizacji krajowych tworzących CIPS podczas Kongresu Konfederacji w kwietniu 2003 r. i została przyjęta z wielkim uznaniem i poparciem. Delegaci przyjęli również Kartę Etyczną Wędkarza Sportowego jako oficjalne stanowisko Konfederacji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Autor Wiadomość
Andrzej Wawryka
stary wyga



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 224
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 21:43, 21 Lip 2009    Temat postu:

Tym razem klasycznych rezerwowych nie będzie. W Pierwszej Drużynie tą funkcję będzie pełnił Łukasz Ostafin a w Drugiej Antek Bogdan, jeżeli się zgodzi.
Druga Drużyna opłatę startową opłaca z własnej kieszeni, transport zapewnia Sponsor,Pan Antoni Wnękowicz, opłatę startową za Antka pokrył Z.G. PZW.

[link widoczny dla zalogowanych] - strona ME

pozdrawiam

Andrzej Wawryka


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Autor Wiadomość
Tadeusz Talaga
stary wyga



Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 1232
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zembrzyce

PostWysłany: Śro 7:20, 22 Lip 2009    Temat postu:

Andrzeju , dziękuję bardzo za informacje .
Nie wiem , czy mogę ale chciałbym Cię prosić o kilka zdań na temat łowisk .
Co " nas" tam czeka ?
Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Autor Wiadomość
Andrzej Wawryka
stary wyga



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 224
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro 20:57, 22 Lip 2009    Temat postu:

Cztery sektory na jeziorach z łódek. Dwa na Lough Lein i dwa na L. Carragh. Są to łowiska wyłącznie z dzikimi pstrągami potokowymi.Jeden sektor na Blackwater rzece łososiowej, występują też pstrągi potokowe.Lososie nie będą zaliczane do połowu.We wrześniu zeszłego roku na tych łowiskach było pięciu "naszych " zawodników. Treningi wypadły nie najgorzej, mamy mapy z zaznaczonymi "miejscówkami, wzory much i pojęcie jak łowić w określonych warunkach.Czy to wystarczy? Zobaczymy.

pozdrawiam
Andrzej Wawryka


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FLY SPORT Strona Główna -> Zawody, zawody... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
mtechnik
Regulamin